Plakat w wersji łatwiej do powiększenia ► tutaj
Dzień pieszego pasażera
19 września 2013
Do wysokiej awaryjności komunikacji miejskiej w Gdańsku powinniśmy być przyzwyczajeni. Pisaliśmy o tym m.in. ► tutaj. Ale jakoś przyzwyczaić się nie chcemy.
Dziś w godz. od ok. 12:15 do ok. 13:30 ruch tramwajów na Hallera był sparaliżowany, a i samochody nie mogły normalnie pojechać w kierunku Opery. Wszystko przez awarię nad tramwajem "Daniel Chodowiecki" (na zdjęciach po lewej kilkuosobowa ekipa pracująca na dachu tego tramwaju). Między Mickiewicza a wiaduktem stało spokojnie sześć tramwajów, między wiaduktem a Operą następnych pięć. Między Mickiewicza a wiaduktem jeździł autobus komunikacji zastępczej, załadowany na full. Sytuacja zaczęła wracać do normy ok. godz. 14, choć zdarzały się niespodzianki, w tym jadący Hallera ku wiaduktowi, rzadko spotykany w tej okolicy, tramwaj nr 7 jadący do Mostostalu.
Nie wszyscy motorniczowie poinformowali pasażerów o awarii, zdezorientowani ludzie wysiadali z tramwajów jeszcze pół godziny po awarii.
A my od Zarządu Transportu Miejskiego i finansujących go władz miejskich oczekujemy niższej awaryjności i powrotu tramwaju nr 15 do Oliwy...
PS. 16:15 - na Hallera audi wjechało pod tramwaj. Przerwa w ruchu - pół godziny. I znów autobus zamiast tramwaju...
Strategia Gdańska
3 września 2013

Mamy do dyspozycji po 100 miejsc na spotkaniach w różnych częściach miasta, w tym we Wrzeszczu, Oliwie, Śródmieściu oraz na Przymorzu. UWAGA! Udział jest możliwy tylko po zarejestrowaniu się przez internet na stronie: ► TUTAJ
Ogólnomiejska uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego
2 września 2013
W naszej dzielnicy odbyły się ogólnomiejskie uroczystości otwierające nowy rok szkolny. Współgospodarzami byli Barbara Kowalińska, dyrektor Gimnazjum nr 12 im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska, zaś uroczystość zaszczycił abp Tadeusz Gocłowski.
Goście się przyglądają tańcom - kształcenie umiejętności tanecznych to jeden z atutów szkoły:
...i nowy zespół boisk - trzeba zobaczyć w naturze! (to drugie chyba nie będzie już dostępne).
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Dzielnicy: przewodnicząca zarządu Ewa Lieder, przewodniczący rady Sławomir Kalwasiński i szef komisji bezpieczeństwa rady Andrzej Kuligowski.
1 września w Dolnym Wrzeszczu
1 września 2013
Dolny Wrzeszcz jest tą z dzielnic Gdańska, której mieszkańcy szczególnie odczuli wybuch wojny światowej. Na terenie polskiego kwartału (tzw. Polenhof) miały miejsce liczne brutalne pobicia, aresztowania, wielu mieszkańców znalazło się w obozie Stutthof - pośród nich Anastazy Wika-Czarnowski, mieszkaniec ul. Wajdeloty, emerytowany dyrektor Poczty Polskiej w Gdańsku, sportowcy i działacze polskiego klubu "Gedania" oraz ks. Bronisław Komorowski, proboszcz polskiej parafii św. Stanisława.
Wszystkie zdjęcia można powiększyć - klikając w nie!
Jak co rok 1 września, przy pomniku bł. ks. Bronisława Komorowskiego odbyły się uroczystości organizowane przez następcę legendarnego proboszcza, ks. Zbigniew Cichona. W uroczystościach wzięli udział głównie parafianie, poczet sztandarowy, chór. Byli jak co roku przedstawiciele Rady Dzielnicy - przewodnicząca Zarządu Ewa Lieder złożyła kwiaty*, na zdjęciu także radny Marek Witkiewicz, zaangażowany w działalność parafii św. Stanisława oraz radny Piotr Dwojacki, którego na zdjęciach nie ma. W uroczystościach wzięło udział ok. 70 osób - niemal nie było osób młodych...
* kwiaty składane w imieniu Rady Dzielnicy zostały kupione ze środków prywatnych radnych dzielnicy
Subskrybuj:
Posty (Atom)